Rototilt R9

Rototilt R9

Tiltrotator d0 koparek o masie 30 do 40 ton

Rototilt R9 to tiltrotator, który może wytrzymać siłę odspajania wynoszącą imponujące 500 kNm. Ma całkowicie nową hydraulikę opracowaną dla naprawdę dużych przepływów. Posiada również potężną przekładnię ślimakową z podwójnymi silnikami hydraulicznymi do obsługi dużych obciążeń i zapewnienia maksymalnego momentu obrotowego.

Kilka korzyści

  • ICS – Przyjazny dla użytkownika i niezawodny system sterowania o dużej elastyczności
  • SecureLock™ – bezpieczne ryglowanie o unikalnych właściwościach
  • Wysoka siła odspajania z zapasem mocy
  • Wydajna hydraulika, która zarządza dużymi przepływami
  • Mocna przekładnia ślimakowa z podwójnymi silnikami hydraulicznymi

Właściwie odlewane elementy we właściwym miejscu

Odlewana obudowa wirnika jest mocniejsza i lżejsza niż spawane alternatywy. Grubość odlewu jest zoptymalizowana w zależności od obciążenia różnych części.

Zabezpieczony silnik hydrauliczny

Specjalnie zaprojektowana osłona silnika hydraulicznego jest zintegrowana z odlewaną obudową wirnika i chroni go przed uderzeniami i wstrząsami od dołu.

Inteligentna rama do mocowania

Rama do bezpośredniego mocowania zapewnia niższe koszty całkowite, niższą masę i większą moc kopania. Aby zapewnić maksymalną elastyczność, Rototilt opracował własną, opatentowaną ramę z wieloma możliwościami mocowania.

Wydajne rozwiązania w zakresie siłowników z zarządzaniem obciążeniem

Wszystkie siłowniki tiltrotatorów Rototilt są standardowo wyposażone w zarządzanie obciążeniem, co zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy (dla przykładu – ładunek jest bezpieczny, nawet w przypadku pęknięcia węża)

Samosmarujące tuleje na mocowaniach cylindrów oznaczają mniej punktów smarowania, a tym samym prostszą konserwację.

Producent daje do wyboru siłowniki jednostronnego lub dwustronnego działania. Jednostronnego działania dla jak najbardziej kompaktowego rozwiązania oraz podwójnego działania w celu maksymalizacji mocy.

Inteligentne systemy sterowania

Dzięki Rototilt® możesz wybrać system sterowania, który zoptymalizuje Twoją koparkę i przyczyni się do zwiększenia wydajności, lepszej obsługi i większej liczby opcji ustawień. Wybierz pomiędzy ICS, TLE i TE. Twój tiltrotator działa optymalnie nawet w bardzo trudnych warunkach pracy.

Bardziej precyzyjne pozycjonowanie dzięki nowemu czujnikowi obrotu

Czujnik w silniku hydraulicznym został zastąpiony czujnikiem obrotu w obudowie. Nowy czujnik wykorzystuje odczyty bezwzględne z większą precyzją, zapewniając jeszcze lepsze pozycjonowanie wraz z Rototilt RPS.

Szybkozłącze hydrauliczne

Zapewnia szybsze przełączanie między narzędziami sterowanymi hydraulicznie. Dzięki QuickChange™ możemy zaoferować zintegrowane szybkozłącze hydrauliczne w szybkozłączu.

Skręt elektryczny

Za pomocą elektrycznego krętlika (opcjonalnie) możesz sterować zaworami na narzędziach podłączonych do tiltrotatora. W ten sposób można wykorzystać jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia.

Hydrauliczne urządzenie obrotowe o wysokim przepływie

Dzięki krętlikowi o wysokim przepływie (opcja) możesz używać narzędzi o dużym przepływie z prędkością do 80 litrów/min. i maks. 25 MPa.

Długa żywotność

Solidne, odpowiednio zwymiarowane sworznie, wały i tuleje sprawiają, że Twój tiltrotator Rototilt® jest wytrzymały i trwały.

Stabilność i wytrzymałość

Bardzo mocne połączenie śrubowe utrzymuje obudowę wirnika i szybkozłącze w mocnym uchwycie.

Wysoka wydajność

Obrotniki obrotowe Rototilt działają przy wysokim ciśnieniu w systemie. Zapewnia to lepszą wydajność wszystkich funkcji – takich jak ważne manewry przechylania i skręcania oraz większą siłę mocowania podczas używania chwytaka.

Podstawowe parametry

Model R9
Maksymalna waga maszyny 30000 – 40000 kg
Maksymalna szerokość łyżki 2400 mm
Maksymalna siła odspajania 280 kN
Maksymalny moment zerwania 500 kNm
Waga (od) 1400 kg
Kąt pochylenia (2x) 40°
Prędkość obrotowa (1 obrót na) 7,0 s przy 125 l/min
Ciśnienie robocze 25 MPa
Maksymalne ciśnienie w linii powrotnej 2,0 MPa przy 90 l/min
Zalecany przepływ hydrauliczny 105 l/min
Liczba punktów smarnych 8
Moment obrotowy 16000 Nm przy 25 MPa
Siłowniki dwustronnego działania z momentem obrotowym przechyłu 90000 Nm