Ekstremalne maszyny do zadań specjalnych

Dziś przedstawiamy najbardziej zwinne, mocne i sprytne maszyny ze stajni UTECH. Te modele pracują w Polsce i na całym Świecie przy najtrudniejszych zadaniach zmniejszając ryzyko i nakład pracy fizycznej.

Poznaj 6 gigantów od UTECH.PL:

Greentec Jaguar 40-Track – WSZĘDOBYLSKI RĘBAK —

Rębaki to założenia maszyny duże, trudne do transportu i wymagające stabilnego podłoża… nie w przypadku modelu Greentec Jaguar 40-Track!

Ta wersja, porusza się na gąsienicach i ma 5 biegową przekładnię.

Pojedzie na skarpie oraz w mokrym i grząskim terenie, a duży prześwit pozwoli przejechać ponad wystającymi z gleby pniakami. Greentec Jaguar 40-Track, można wyposażyć w chwytak do drewna i obrotową kolumnę co jeszcze bardziej ułatwi ładowanie i rozdrabnianie materiału.

FAE RCU-75 – NAJMOCNIEJSZY ROBOT LEŚNY

— robot mulczujący FAE RCU może pracować na zboczach o nachyleniu 55°, mulczując roślinność o średnicy nawet 15 cm.

Porusza się na stalowych lub gumowych gąsienicach z możliwością ich niezależnego rozsuwania, aby trzymać trakcję na dowolnym podłożu. Płynne i precyzyjne sterowanie odbywa się za pomocą pilota wyposażonego w dżojstiki o działaniu proporcjonalnym.

Karta produktu:

FAE RCU 75

Jarraff 4×4 — WYSOKIE CIĘCIE

Siedząc bezpiecznie w kabinie i operując dielektrycznym ramieniem z piłą tarczową, operator maszyny Jarraff jest w stanie ciąć gałęzie drzew do wysokości 22,9m. Gdy warunki w terenie są ekstremalnie trudne, możemy obrócić koła, poszerzając w ten sposób rozstaw z 260 cm do 320 cm i zyskując dodatkową stabilność. Dodajmy do tego zwinność, czyli: 360° obrotu kabiny, 180° obrotu piły, oraz wychylaną kabinę, a otrzymamy pełna widoczność i możliwość precyzyjnego operowania cięciem w ciasnych przestrzeniach okolic linii energetycznych.

Karta produktu:

Jarraff 4×4

Takeuchi – DWA EKSTREMA KOPANIA

Koparki od Takeuchi to klasa sama w sobie i pełne spektrum rozmiarów oraz mocy, aby sprostać Twoim potrzebom. Tu pokażemy 2 końce oferty w zakresie koparek: TB210R i TB2150.

ModelTB210RTB2150C
Masa maszyny [kg]1 15015 095
Głębokość wykopu [cm]1 7555 445
Moc silnika [kW]8,785

FAE MTH/HP — POTĘGA I UNIWERSALNOŚĆ

Ten model potrafi:

  • frezować płyty skalne
  • kruszyć kamienie
  • frezować asfalt
  • stabilizować grunt

Pracuje z maksymalną głębokością 50 cm. Do 35 cm zagłębieniu podlega tylko rotor co poprawia szybkość i ekonomię prac. Jednorodna mieszanka na każdej głębokości roboczej powstaje dzięki zmiennej pojemności komory mieszania.

Karta produktu:

FAE MTH

Rototilt RC9 – SIŁA I SPRYT

Dziś koparki potrafią znacznie więcej niż kopać. Inwestycja w głowicę wychylno-obrotową staje się powszechna w obliczu konieczności zwiększania bezpieczeństwa prac i uniwersalności maszyn. Oto najsilniejszy tiltrotator w naszym parku maszyn:

Rototilt RC9 i jego skrajne parametry:

  • koparka nośnik — do 43 ton
  • moment obrotowy 500 kNm
  • maksymalna siła zrywająca 280 kN
  • maksymalna szerokość łyżki 2400 mm
  • kąt wychylenia 2 x 40°
  • ciśnienie robocze 35 MPa

Karta produktu:

Rototilt RC9