Mulczery leśne

Mulczery leśne to profesjonalne maszyny, które są wykorzystywane do usuwania zarośli, drzew i krzewów oraz rozdrabniania gałęzi. Dzięki nim można oczyścić teren pod kolejne prace inwestycyjne. O tym jak ważnym elementem wyposażenia są wiedzą pracownicy wszystkich firm zajmujących się pracami ziemnymi. Jak działają mulczery, jakie dają możliwości i kiedy znajdują zastosowanie?

Mulczer do lasu – co warto o nim wiedzieć?

Mulczer leśny to maszyna przeznaczona do kompleksowego oczyszczania terenu z zieleni. Bez tej maszyny nie sposób przeprowadzić żadnej wycinki drzew. Mulczer leśny do koparki jest przystosowany do kompleksowego ścinania oraz przetwarzania drewna bezpośrednio na miejscu pracy. Do najważniejszych elementów mulczera należą przekładnia kątowa, łożyska, klapa hydrauliczna, sprzęgło oraz komora rozdrabniania. Najlżejsze mulczery ważą około kilkuset kilogramów, a te najcięższe nawet kilka ton. W związku z tym można je dopasować do rodzaju wykonywanych prac. Nowoczesne mulczery są projektowane z użyciem innowacyjnych technologii, a do produkcji używa się najtrwalszych materiałów. W rezultacie sprawdzają się one nawet w najtrudniejszych warunkach, znacznie usprawniając wszelkie prace ziemne.

Mulczer leśny do koparki – jakie jest jego główne zastosowanie?

Mulczery leśne to maszyny produkowane z myślą o pozbywaniu się krzewów, zakrzaczeń i drzew. Najnowsze modele są w stanie ścinać nawet drzewa o średnicy do 35 centymetrów. Jednocześnie podczas mulczowania maszyna na bieżąco rozdrabnia pozyskiwane drewno niezależnie od jego twardości. Konstrukcja mulczera sprawia, że zastosowanie jest bardzo wszechstronne, ponieważ obejmuje frezowanie, koszenie, a także mielenie korzeni i zrębków leśnych. Kolejną funkcją mulczera jest mieszanie gleby z pozostałościami po wycince, a więc rekultywacja terenu przed kolejnym etapem prac. Wskutek mulczowania na powierzchni nie zostają żadne pniaki, a korzenie zostają jednolicie zasypane. Ciekawą propozycją dla wielu firm pracujących na trudnych terenach jest mulczer leśny samojezdny, który może dotrzeć na strome tereny, aby efektywnie wykonywać swoją pracę (model FAE RCU).

Mulczery leśne – jakim firmom się przydadzą?

Mulczery leśne to zaawansowane maszyny, które najczęściej nie są używane przez osoby prywatne, ale przez profesjonalne firmy wykonujące szereg prac ziemnych czy związanych z rekultywacją terenu. Będą bardzo usprawniały pracę firmom zajmującym się wycinką drzew, karczowaniem działek pod budowę, koszeniem zarośli, czyszczeniem działek oraz wycinką samosiejek

Nowoczesne mulczery leśne

W ofercie utech.pl znajdują się nowoczesne mulczery leśne stworzone do prac z ciągnikami o różnej mocy. Dzięki temu można je dostosować do zakresu prac oraz posiadanego już sprzętu. Czołowi producenci dokładają wszelkich starań, aby tworzyć uniwersalne maszyny cechujące się trwałością, odpornością na uszkodzenia i wydajnością. Specjalne rotory umożliwiają pracę z różnymi narzędziami roboczymi, a niektóre z nich mogą pracować nawet na gruncie wypełnionym kamieniami.

Mulczery – dlaczego warto w nie zainwestować?

Jest to inwestycja nie tylko opcjonalna, co konieczna w przypadku wszystkich firm wykonawczych zajmujących się rekultywacją terenu czy też pracami ziemnymi i pracami wykonywanymi w lesie. Jeśli jesteś właścicielem takiej firmy, już teraz wejdź na stronę utech.pl, aby znaleźć optymalne rozwiązania dla siebie.

FAE SFH/PM

od 350 do 450 KM

FAE BL1/SSL/VT

od 45 do 65 KM

FAE BL0/EX

od 2 do 4 ton

FAE RCU-75

74 KM

FAE RCU-55

56 KM

FAE PATRIZIO

od 50 do 100 KM

FAE UML/ST – FAE FML/ST

od 50 do 110 KM

FAE UML/LOW

od 60 do 110 KM

FAE UML/DT – FAE FML/DT

od 80 do 130 KM

FAE UML/S/DT

od 130 do 190 KM

Zostaw kontakt do siebie, oddzwonimy

To będzie bezpłatna i niezobowiązująca rozmowa z naszym specjalistą, który pomoże Ci dobrać odpowiedni model maszyny do Twoich zastosowań.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Jarosław Koenig Sp.K. z siedzibą w Opolu (45-131) przy ul. Józefa Cygana 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz archiwizacji formularza. Więcej informacji na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajduje się na stronie RODO

Michał
przedstawiciel handlowy

+48 660 183 691
michal.lipa@utech.pl

Nasze marki