Rekultywatory

Rekultywacja terenów pozrębowych czy też przygotowanie terenu pod dalsze prace budowlane wymaga maszyn do zadań specjalnych. W tym wypadku do oczyszczania terenu nie sprawdzą się podstawowe mulczery, które muszą ustąpić miejsca specjalistycznym rekultywatorom. Jaka jest zasada ich działania, kiedy są niezbędne i co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Czym jest rekultywacja terenu?

Wycinka lasu, sadu czy winnicy generuje potrzebę na rekultywcję terenu przed kolejnym zasiewem. Rekultywacja terenu to proces prowadzący do przywrócenia terenom wartości użytkowej. Dzięki temu można zagospodarować je w inny sposób. Jednym z etapów rekultywacji jest wyrównywanie i kształtowanie terenu. Właśnie w takich pracach znakomicie sprawdza się rekultywator. Rekultywator gruntu to zaawansowana maszyna, która stanowi stały i bardzo ważny element wyposażenia wielu firm zajmujących się pracami ziemnymi. Nowoczesne technologie i rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że maszyny te są w stanie sprawnie, szybko i w sposób wydajny przygotować ziemie do kolejnych prac budowlanych lub pod zasiew. 

Jak działa rekultywator gleby?

Rekultywatory wykorzystywane są nie tylko przez profesjonalne firmy, ale również przez rolników pragnących przygotować glebę pod zasiew, czy też firmy zajmujące się pielęgnacją krajobrazu. Rekultywator jest w stanie wyrównać głębokie bruzdy i mieszać warstwę ziemi w taki sposób, aby ponownie nadawała się ona do użytku rolnego. W nowoczesnych rekultywatorach stosuje się innowacyjne rozwiązania, które mają na celu zwiększenie ich efektywności i wydajności. Rekultywatory najlepszych producentów dostępne są w różnych konfiguracjach i cechują się zróżnicowaną mocą, dzięki czemu można z powodzeniem dostosowywać je do własnych potrzeb i zakresu prac. Najmniejsze z modeli tych maszyn leśnych znakomicie sprawdzą się podczas pracy na obszarach ograniczonych pod względem powierzchni, zapewniając precyzyjną pracę i zwrotność. Większe modele znajdują zastosowanie na rozległych obszarach, znacząco przyspieszając prace. Rekultywatory mogą różnić się głębokością, na jakiej rozdrabniają pniaki i korzenie, a zwykle wynosi ona około kilku – kilkudziesięciu centymetrów. W rezultacie można oczyścić dość głęboką warstwę ziemi z niepożądanych elementów. Maszyny te umożliwiają stosowanie różnego rodzaju zębów, przez co można je ściśle dostosować do charakteru wykonywanych prac, za każdym razem zapewniając sobie jak najlepsze efekty. Czołowi producenci rekultywatorów na świecie stosują wyłącznie materiały wysokiej jakości i trwałe komponenty, przez co maszyny pozwalają na długotrwałą i intensywną eksploatację. 

Rekultywator – wybierz opcję dla siebie!

Rekultywatory stanowią bardzo duże udogodnienie i podstawowe narzędzie pracy dla wszystkich firm wykonawczych, które zajmują się pracami ziemnymi, rolnictwem czy też pracami dotyczącymi kształtowania krajobrazu. Jeśli jesteś właścicielem firmy wykonawczej zajmującej się rekultywacją terenu, to wysokiej jakości maszyny stanowią najważniejszy element wyposażenia. Już teraz wejdź na stronę utech.pl, aby przejrzeć ofertę i zdecydować się na maszynę z górnej półki.

FAE SSL SPEED

od 100 do 220 KM

FAE SSL

od 100 do 220 KM

FAE SSM – FAE SSM/HP

od 150 do 300 KM

FAE SSH – FAE SSH/HP

od 160 do 500 KM

FAE SFM

od 160 do 300 KM

FAE SFH – SFH/HP

od 300 do 500 KM

FAE 200/S

od 250 do 300 KM

FAE 300/S

od 250 do 400 KM

Zostaw kontakt do siebie, oddzwonimy

To będzie bezpłatna i niezobowiązująca rozmowa z naszym specjalistą, który pomoże Ci dobrać odpowiedni model maszyny do Twoich zastosowań.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Jarosław Koenig Sp.K. z siedzibą w Opolu (45-131) przy ul. Józefa Cygana 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz archiwizacji formularza. Więcej informacji na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajduje się na stronie RODO

Michał
przedstawiciel handlowy

+48 660 183 691
michal.lipa@utech.pl

Nasze marki