Rębaki

Rębaki do drewna to specjalistyczne maszyny, które służą do rozdrabniania gałęzi, zdrewniałych pędów oraz innych surowców organicznych. Służą nie tylko do oczyszczania terenów z niepożądanych elementów, ale przede wszystkim do pozyskiwania biomasy – materiału na ściółkę, opału czy też surowców do produkcji papieru. W rezultacie są powszechnie wykorzystywane przez profesjonalne firmy wykonawcze, znacząco usprawniając ich pracę. Co warto wiedzieć na ich temat?

Rębak do gałęzi – podstawowe informacje

Rębaki do drewna to maszyny, które są przystosowane do pracy z ciągnikami o różnej mocy. Występują one w kilku różnych wariantach. Do popularnych opcji należy rębak do drewna bębnowy, w którym drewno wprowadzane jest do bębna, a ten obraca się wokół własnej osi, podczas gdy ostrza znajdujące się na nim tną drewno na małe kawałeczki. Rębaki walcowe wykorzystują dwa wałki z ostrzami, które obracają się w przeciwnych kierunkach, a drewno jest podawane do kanału pomiędzy nimi. Podczas pracy drewno jest rozdrabniane na równomierne kawałki. Do najpopularniejszych rodzajów rębaków należą rębaki tarczowe, które wykorzystują obracające się tarcze z zamontowanymi ostrzami. Drewno jest w nich wprowadzane przez otwór w tarczy, a podczas obrotu tarcze przycinają je na mniejsze kawałki. W tym wypadku ostrza w tarczy mogą być ustawione w różne sposoby, aby dostosować rodzaj cięcia do oczekiwań operatora. Wszystkie rodzaje rębaków mają jeden cel: wydajne i sprawne rozdrabnianie drewna czy surowców organicznych na mniejsze kawałki. Nadają się do przemysłowej obróbki drewna.

Rębak do drewna ciągnikowy – co zawierają nowoczesne maszyny?

Rębak do ciągnika znajduje dziś powszechne zastosowanie w wielu firmach wykonawczych, które zajmują się przemysłową obróbką drewna. Maszyny produkowane dziś przez wiodących producentów tworzone są z zastosowaniem nowoczesnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, które wpływają korzystnie zarówno na jakość wykonywanych prac, jak i na komfort użytkowników. W wyposażeniu standardowym rębaków najczęściej znajdują się ręczny łamacz wiórów, oświetlenie LED, jednostka sterująca z kablem w ciągniku czy rynna wyładowcza wyposażona w dużą krzywiznę. Producenci zapewniają oprócz tego możliwość optymalizacji maszyny pod kątem indywidualnych preferencji, oferując mnóstwo opcji dodatkowych. Należą do nich na przykład elektrycznie regulowany deflektor wiórów, pilot radiowy, wałek podający otwierany hydraulicznie, zestaw świateł przednich, hak holowniczy czy też specjalne wersje kolorystyczne. W rezultacie konsultacje ze sprzedawcą maszyny mogą zakończyć się zamówieniem optymalnego sprzętu, który będzie idealnie pełnił swoją funkcję jako element wyposażenia firmy. Ścisłe dopasowanie sprzętu do skali i jakości wykonywanych prac przekłada się na większą wydajność i efektywność, a w przemysłowej obróbce drewna jest to niezwykle istotne.

Rębak – jakie są jego największe zalety?

Rębak do drewna spalinowy to w dzisiejszych czasach zaawansowana maszyna, w której stosowane są nowoczesne technologie i która zapewnia znakomite efekty jak najmniejszym nakładem pracy operatora. Rębaki dostępne w sklepie utech.pl są produkowane przez liderów w branży, którzy stosują wyłącznie materiały i komponenty najwyższej jakości, wobec czego zachwycają trwałością, solidnością i odpornością na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia. Już teraz wejdź na stronę internetową sklepu utech.pl, aby przejrzeć zróżnicowaną ofertę wraz z opcjami dodatkowymi i wybrać optymalny rębak dla swojej firmy.

Greentec Cheetah 30 Cranefed

od 100 do 250 KM

Greentec Cheetah 30 Compact

od 80 do 170 KM

Greentec Cheetah 45

od 200 do 450 KM

Greentec Jaguar 40 hitch mounded

od 100 do 170 KM

Greentec 942 hitch mounted

od 100 do 220 KM

Greentec 942 Venturi podwozie ciężkie

od 100 do 220 KM

Greentec 952 MEGA Venturi podwozie jednoosiowe ciężkie

od 200 do 450 KM

Greentec 952 MEGA Venturi podwozie tandemowe

od 200 do 450 KM

Greentec 962 Venturi podwozie jednoosiowe

od 250 do 450 KM

Greentec 962 Venturi podwozie tandemowe

od 250 do 450 KM

Zostaw kontakt do siebie, oddzwonimy

To będzie bezpłatna i niezobowiązująca rozmowa z naszym specjalistą, który pomoże Ci dobrać odpowiedni model maszyny do Twoich zastosowań.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Jarosław Koenig Sp.K. z siedzibą w Opolu (45-131) przy ul. Józefa Cygana 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz archiwizacji formularza. Więcej informacji na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajduje się na stronie RODO

Michał
przedstawiciel handlowy

+48 660 183 691
michal.lipa@utech.pl

Nasze marki