Frezarki do pni

Frezarki do pni to profesjonalne maszyny wykorzystywane do usuwania pniaków na zróżnicowanych terenach. Dzięki tym maszynom możliwa jest rekultywacja terenu pozrębkowego i przygotowanie do ponownego zasiewu. Pniak i jego system korzeniowy można usunąć bez przestawiania nośnika głowicy. Ręczne usuwanie pniaków jest bardzo czasochłonne więc wykonawcy często decydują się na poniższe maszyny w swoich projektach. Co warto wiedzieć na temat tych maszyn i na co zwrócić uwagę przed zakupem? 

Frezarka do pni – co warto o niej wiedzieć?

Frezarki do pni, zwane również karczownikami, to maszyny rolnicze, które najczęściej wykorzystywane są do przygotowania pola do siewu, pielęgnacji łąk i pastwisk, czy też przygotowania danego obszaru pod prace budowlane. Dzięki nim można w krótkim czasie zlikwidować niepożądane przeszkody w postaci pniaków, które w tym wypadku mogą być usuwane nawet razem z rozległymi korzeniami. Sam termin „frezowanie” oznacza proces obróbki ubytkowej poprzez skrawanie, w którym podstawę stanowi ruch obrotowy wykonywany przez frezy. Frezarka do drewna działa jednak nieco inaczej, a mianowicie mechanicznie usuwa pniaki i rozdrabnia je. Pozwala na usuwanie elementów znajdujących się zarówno nad ziemią, jak i na określonej głębokości pod nią. Frezarka do drzewa jest standardowo wyposażona w obcinak roboczy, który w kontakcie z pniem odcina jego cienką warstwę, zamieniając go w zrębki, trociny, czy wióry. Szybkość niszczenia zależy tutaj od prędkości obrotu oraz ostrości obcinaka. Frezarki umożliwiają zaś nie tylko oczyszczanie terenu, ale również zatrzymywanie wzrostu ściętego wcześniej drzewa. Dzięki nim można usunąć nadziemną część ściętego pnia, a także główne korzenie, a cały proces nie ma destrukcyjnego wpływu na glebę. Urządzenia o takich możliwościach znajdują zastosowanie na całym świecie, wpływając nie tylko na tempo, ale i na jakość wykonywanych prac. Stanowią często jeden z głównych elementów wyposażenia w firmach wykonawczych różnego rodzaju. Frezarka do ciągnika to również urządzenie, które z powodzeniem można dostosować do zakresu skali wykonywanych prac. Frezarki produkowane przez czołowych producentów różnią się mocą, parametrami technicznymi, a tym samym mają zróżnicowane możliwości. 

Frezarka do pniaków – jaką wybrać?

Frezarki do pniaków cenionych producentów różnią się parametrami, dlatego przed zakupem maszyny warto dokładnie określić, do czego będzie przede wszystkim używana i w jakich miejscach. Kompaktowe frezarki znakomicie sprawdzą się do usuwania pojedynczych pni w lasach, parkach, na brzegach rzek, czy też poboczach dróg. Ich niewielkie gabaryty sprawiają, że są bardzo zwrotne i łatwe podczas manewrowania, co ułatwia pracę na obszarach ograniczonych pod względem powierzchni innymi obiektami. Większe frezarki współpracujące z koparkami o masie do 24 ton idealnie sprawdzą się na dużych terenach wymagających oczyszczenia, ponieważ radzą sobie z pniakami o dowolnej średnicy oraz twardości. W rezultacie bywają maszynami idealnymi do szeroko zakrojonych zadań specjalnych i używane są przez profesjonalne firmy.

Frezarki do pni – dlaczego są ważnym elementem wyposażenia?

Frezarki do pni stanowią bardzo ważny element wyposażenia dla wielu firm zajmujących się pielęgnacją krajobrazu, czy oczyszczeniem terenu przed kolejnymi pracami. Znacząco usprawniają pracę, zapewniają szybko widoczne efekty i gwarantują komfortowe użytkowanie. Jeśli jesteś właścicielem firmy wykonującej tego rodzaju prace, to nowoczesna frezarka do pni może okazać się bardzo ważnym wsparciem. Już teraz wejdź na stronę utech.pl, aby przejrzeć obszerną ofertę wiodących producentów frezarek.

FAE 300/SC

od 250 do 300 KM

FAE 500/SC

od 400 do 500 KM

FAE SCH

od 130 do 280 KM

FAE SCH/GT

od 180 do 350 KM

FAE SFM

od 160 do 300 KM

FAE SFH – SFH/HP

od 300 do 500 KM

Greentec Piranha

od 200 do 250 KM

Greentec Shark 8

od 13 do 28 ton

Greentec Shark 6

od 5.5 do 14 ton

Greentec 660

od 30 do 100 KM

Zostaw kontakt do siebie, oddzwonimy

To będzie bezpłatna i niezobowiązująca rozmowa z naszym specjalistą, który pomoże Ci dobrać odpowiedni model maszyny do Twoich zastosowań.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Jarosław Koenig Sp.K. z siedzibą w Opolu (45-131) przy ul. Józefa Cygana 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz archiwizacji formularza. Więcej informacji na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajduje się na stronie RODO

Michał
przedstawiciel handlowy

+48 660 183 691
michal.lipa@utech.pl

Nasze marki