Chwytaki wieloszczękowe

Transport, sortowanie i rozdzielanie materiałów na budowie można wykonać przy pomocy chwytaków zamontowanych na ramieniu koparki, lub ręcznie, ale prace te są dość niebezpieczne więc użycie koparki będzie lepszym rozwiązaniem. Poniżej prezentujemy kilka rodzajów chwytaków do różnego rozmiaru koparek, tak aby dopasować się do potrzeb Twojego projektu. W kategorii tej znajdują się jednak maszyny tak powszechnie używane od dawna, że niemal można je nazwać klasycznymi. Należą do nich na przykład chwytaki do kamieni czy chwytaki do sortowania. Co warto wiedzieć na ich temat?

Chwytaki do koparek – co warto wiedzieć na ich temat?

Jak sama nazwa wskazuje, chwytaki są produkowane z myślą o chwytaniu najróżniejszych elementów i przenoszeniu ich. W związku z tym, że dzięki nim można przenosić bardzo ciężkie elementy, znajdują zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale również w przemyśle. Odpowiednie uchwycenie elementu ma na celu zabezpieczenie go podczas przenoszenia, a z kolei solidna budowa sprawia, że są one odporne na zniszczenia. Chwytaki do drewna mogą różnić się nieco od typowych chwytaków tworzonych z myślą o placach budowy. Producenci już na etapie projektowania określają finalne przeznaczenie oraz parametry chwytaków, aby służyły one jak najlepiej i znajdowały zastosowanie w konkretnych warunkach. W rezultacie powstają produkty trwałe, solidne i przygotowane do konkretnego obciążenia. Dzięki nim wszelkie prace wymagające przenoszenia bardzo ciężkich elementów pojedynczych czy też w dużych ilościach przebiegają o wiele szybciej.

Chwytaki – jakie rodzaje są najpopularniejsze?

Duża oferta chwytaków najlepszych producentów na świecie sprawia, że wiele osób staje w obliczu dylematu, nie wiedząc, na co się zdecydować. Jeśli chwytaki mają być używane w różnych okolicznościach i do różnych zadań, to warto zdecydować się na chwytaki wielozadaniowe. Są one projektowane z myślą o branży budowlanej, ale ich konstrukcja i zastosowane podczas produkcji materiały umożliwiają o wiele bardziej wszechstronne wykorzystanie. Współczesne chwytaki wielozadaniowe są dodatkowo wyposażone w cały szereg inteligentnych funkcji, które usprawniają pracę. Należą do nich na przykład ograniczniki krańcowe, które automatycznie hamują pazury chwytaka czy też wymienne sworznie rozprężne do regulacji. Chwytaki kolejowe to maszyny do zadań specjalnych, które są szczególnie przystosowane do przenoszenia bardzo ciężkich elementów. Sprawdzają się szczególnie podczas obsługi podkładów i szyn, a siłowniki chwytaka są najczęściej wyposażone w zawory podtrzymujące obciążenie. Chwytaki do kostki brukowej znajdują zastosowanie podczas przeprowadzania zróżnicowanych prac ziemnych i budowlanych. Ich konstrukcja umożliwia wygodne oraz bezpieczne przenoszenie kostki brukowej we wskazane miejsce, dzięki czemu można w znacznym stopniu usprawnić wszelkie prace. Kolejnym rodzajem chwytaków są chwytaki do płyt betonowych, dzięki którym można przenosić ciężkie płyty, oraz chwytaki wieloszczękowe stosowane najczęściej do selekcjonowania materiałów z rozbiórki. 

Chwytaki – czy warto się na nie zdecydować?

Chwytaki należą do podstawowego wyposażenia wielu firm budowlanych oraz wykonawczych, które na co dzień dokonują selekcji ciężkich materiałów i muszą transportować je we wskazane miejsce. Duży wybór chwytaków dostępnych na rynku pozwala idealnie dopasować je do indywidualnych potrzeb klienta. Już teraz wejdź na stronę internetową sklepu utech.pl, aby przejrzeć bogatą ofertę i wybrać maszyny z osprzętem dopasowanym do planowanej pracy.

Moduły chwytaków

1,5 – 32 tony

Chwytaki do sortowania

8 – 30 ton

Chwytaki do kamienia

10 – 24 ton

Chwytaki wielozadaniowe

3 – 30 ton

Westtech Woodcracker W

od 6 do 30 ton

Westtech Woodcracker R

od 25 do 30 ton

Westtech Woodcracker G

od 7.5 do 25 ton

Chwytaki kolejowe

10 do 19 tony

Zostaw kontakt do siebie, oddzwonimy

To będzie bezpłatna i niezobowiązująca rozmowa z naszym specjalistą, który pomoże Ci dobrać odpowiedni model maszyny do Twoich zastosowań.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Jarosław Koenig Sp.K. z siedzibą w Opolu (45-131) przy ul. Józefa Cygana 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz archiwizacji formularza. Więcej informacji na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajduje się na stronie RODO

Michał
przedstawiciel handlowy

+48 660 183 691
michal.lipa@utech.pl

Nasze marki