Tiltrotator Rototilt R1

Tiltrotator Rototilt R1

Tiltrotator do kompaktowych maszyn o masie od 1.5 do 3.5 tony

Nowy tiltrotator Rototilt R1 to odpowiedź na prężnie rozwijający się rynek maszyn kompaktowych z coraz to mocniejszymi i bardziej zaawansowanymi technologicznie minikoparkami. Model R1 opiera się na tej samej koncepcji, co większe modele platformy Rototilt R ze zintegrowanym mechanizmem obrotowym i zwiększoną elastycznością dzięki zróżnicowanym systemom sterowania. Ważną nową cechą Rototilt R1 jest kompatybilność z innowacyjnym systemem sterowania (ICS), który posiada szeroki zakres inteligentnych funkcji. Dzięki dostarczonemu wyświetlaczowi w kabinie, operatorzy mogą łatwo dostosować ustawienia i mieć pełny przegląd systemu tiltrotatora.

Potężna przekładnia ślimakowa

Przewymiarowane powierzchnie cierne skutecznie pochłaniają i rozpraszają siły przenoszone z kinematyki koparki. Rototilt jako jedyny na rynku oferuje smarowanie mechanizmu obrotu olejem przekładniowym, co znacząco wydłuża okresy eksploatacji w porównaniu do konstrukcji smarownaych smarem stałym.

Odlewane elementy wzmacniane we właściwym miejscu

Odlewana obudowa rotora jest mocniejsza i lżejsza niż spawane alternatywy. Grubość odlewu jest optymalizowana miejscowo w zależności od realnego obciążenia różnych obszarów korpusu.

Przyłącze do koparki

Adapter ze sworzniami do bezpośredniego mocowania zapewnia niższy koszt nabycia, niższą masę i większą moc kopania. Aby jednak zapewnić maksymalną elastyczność oferowanych rozwiązań, Rototilt opracował własną, opatentowaną ramę oferującą zróznicowane możliwości mocowania. Dostępne są systemy montażu bezpośredniego oraz elastyczne systemy typu „sandwich”, w których tiltrotator mocowany jest do szybkozłącza jak każdy inny osprzęt.

Siłownik dużej mocy z zaworami utrzymania obciążenia

Nasze najmniejsze tiltrotatory są standardowo wyposażone w siłownik dwustronnego działania, zapewniający maksymalną moc i trzymanie ładunku, co zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy. Ładunek pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, nawet jeśli układ hydrauliczny utraci ciśnienie np z powodu uszkodzenia przewodu hydraulicznego. Hartowane i optymalnie zwymiarowane tłoczysko zapewnia wieloletnią bezawaryjną eksplatację.

Inteligentne systemy sterowania

W Rototilt® możesz wybrać system sterowania, który optymalnie zgra się z wyposażeniem Twojej koparki w dodatkowe linie hydrauliczne i przyczyni się do zwiększenia wydajności pracy, lepszej obsługi i większej liczby zastosowań. Wybierz pomiędzy systemami TE, TLE i ICS aby Twój tiltrotator działał optymalnie nawet w dowolnych warunkach pracy.

Zabezpieczony silnik hydrauliczny

Specjalnie zaprojektowana osłona silnika hydraulicznego jest zintegrowana z odlewaną obudową rotora i chroni go przed uderzeniami i wstrząsami od dołu. Lokalizacja silnika została zaplanowana w takim miejscu, aby operator miał ją cały czas na widoku.

Długa żywotność

Solidne, odpowiednio zwymiarowane sworznie, osie i tuleje sprawiają, że Twój tiltrotator Rototilt® jest wytrzymały i trwały.

Stabilność i wytrzymałość

Bardzo mocne połączenie śrubowe utrzymuje obudowę rotora i szybkozłącze pod głowicą w mocnym uchwycie.

Wysoka wydajność

Głowice wychylno-obrotowe Rototilt przystoswano do pracy z wysokim ciśnieniem układu hydraulicznego. Zapewnia to lepszą wydajność wszystkich funkcji – takich jak manewry przechylania i rotacji oraz większą siłę kopania czy chwytu podczas pracy z chwytakiem.

Podstawowe parametry

ModelR1
Maksymalna waga maszyny1500 – 3500 kg
Maksymalna szerokość łyżki1000 mm
Maksymalna siła odspajania35 kN
Maksymalny moment zerwania25 kNm
Waga (od)75 kg
Kąt pochylenia (2x)40°
Prędkość obrotowa (1 obrót na)7,0 s przy 15 l/min
Ciśnienie robocze210 bar
Maksymalne ciśnienie w linii powrotnej20 bar przy 25 l/min
Zalecany przepływ hydrauliczny20 l/min
Liczba punktów smarnych1
Moment obrotowy rotacji1700 Nm przy 210 bar
Moment obrotowy przechyłu dla siłownika dwustronnego działania5800 N

8 kroków procesu zakupu maszyny

Etapy 'bez zobowiązań’

ZAPYTANIE – wypełnij FORMULARZ PONIŻEJ12%
12%
DETALE – omówimy telefonicznie25%
25%
OFERTA – mailem otrzymasz NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ WYCENĘ NA WYBRANE MODELE37%
37%
Finansowanie – możemy wspomóc Cię w wyborze leasingu50%
50%

Etapy umowy

Zamówienie – nasz handlowiec przeprowadzi Cię przez proces realizacji62%
62%
Płatność – koordynujemy Twoją wpłatę własną i leasing75%
75%
Dostawa – wysyłamy maszynę do Ciebie lub odbierasz ją z Opola87%
87%
Montaż i szkolenie operatora – jeśli jest potrzeba, zrobi to nasz mechanik100%
100%

ZOSTAW KONTAKT DO SIEBIE, ODDZWONIMY

TO BĘDZIE BEZPŁATNA I NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA Z NASZYM SPECJALISTĄ, KTÓRY POMOŻE CI DOBRAĆ ODPOWIEDNI MODEL MASZYNY DO TWOICH ZASTOSOWAŃ.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Jarosław Koenig Sp.K. z siedzibą w Opolu (45-131) przy ul. Józefa Cygana 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz archiwizacji formularza. Więcej informacji na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajduje się na stronie RODO

Bartek
key account manager Rototilt

+48 882 169 290
bartosz.steczek@utech.pl