Rototilt R1

Rototilt R1

Tiltrotator do kompaktowych maszyn o masie od 1.5 do 3.5 tony

Nowy tiltrotator Rototilt R1 to odpowiedź na prężnie rozwijający się rynek maszyn kompaktowych z coraz to mocniejszymi i bardziej zaawansowanymi technologicznie minikoparkami. Model R1 opiera się na tej samej koncepcji, co większe modele platformy Rototilt R ze zintegrowanym mechanizmem obrotowym i zwiększoną elastycznością dzięki zróżnicowanym systemom sterowania. Ważną nową cechą Rototilt R1 jest kompatybilność z innowacyjnym systemem sterowania (ICS), który posiada szeroki zakres inteligentnych funkcji. Dzięki dostarczonemu wyświetlaczowi w kabinie, operatorzy mogą łatwo dostosować ustawienia i mieć pełny przegląd systemu tiltrotatora.

Potężna przekładnia ślimakowa

Przewymiarowane powierzchnie cierne skutecznie pochłaniają i rozpraszają siły przenoszone z kinematyki koparki. Rototilt jako jedyny na rynku oferuje smarowanie mechanizmu obrotu olejem przekładniowym, co znacząco wydłuża okresy eksploatacji w porównaniu do konstrukcji smarownaych smarem stałym.

Odlewane elementy wzmacniane we właściwym miejscu

Odlewana obudowa rotora jest mocniejsza i lżejsza niż spawane alternatywy. Grubość odlewu jest optymalizowana miejscowo w zależności od realnego obciążenia różnych obszarów korpusu.

Przyłącze do koparki

Adapter ze sworzniami do bezpośredniego mocowania zapewnia niższy koszt nabycia, niższą masę i większą moc kopania. Aby jednak zapewnić maksymalną elastyczność oferowanych rozwiązań, Rototilt opracował własną, opatentowaną ramę oferującą zróznicowane możliwości mocowania. Dostępne są systemy montażu bezpośredniego oraz elastyczne systemy typu „sandwich”, w których tiltrotator mocowany jest do szybkozłącza jak każdy inny osprzęt.

Siłownik dużej mocy z zaworami utrzymania obciążenia

Nasze najmniejsze tiltrotatory są standardowo wyposażone w siłownik dwustronnego działania, zapewniający maksymalną moc i trzymanie ładunku, co zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy. Ładunek pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, nawet jeśli układ hydrauliczny utraci ciśnienie np z powodu uszkodzenia przewodu hydraulicznego. Hartowane i optymalnie zwymiarowane tłoczysko zapewnia wieloletnią bezawaryjną eksplatację.

Inteligentne systemy sterowania

W Rototilt® możesz wybrać system sterowania, który optymalnie zgra się z wyposażeniem Twojej koparki w dodatkowe linie hydrauliczne i przyczyni się do zwiększenia wydajności pracy, lepszej obsługi i większej liczby zastosowań. Wybierz pomiędzy systemami TE, TLE i ICS aby Twój tiltrotator działał optymalnie nawet w dowolnych warunkach pracy.

Zabezpieczony silnik hydrauliczny

Specjalnie zaprojektowana osłona silnika hydraulicznego jest zintegrowana z odlewaną obudową rotora i chroni go przed uderzeniami i wstrząsami od dołu. Lokalizacja silnika została zaplanowana w takim miejscu, aby operator miał ją cały czas na widoku.

Długa żywotność

Solidne, odpowiednio zwymiarowane sworznie, osie i tuleje sprawiają, że Twój tiltrotator Rototilt® jest wytrzymały i trwały.

Stabilność i wytrzymałość

Bardzo mocne połączenie śrubowe utrzymuje obudowę rotora i szybkozłącze pod głowicą w mocnym uchwycie.

Wysoka wydajność

Głowice wychylno-obrotowe Rototilt przystoswano do pracy z wysokim ciśnieniem układu hydraulicznego. Zapewnia to lepszą wydajność wszystkich funkcji – takich jak manewry przechylania i rotacji oraz większą siłę kopania czy chwytu podczas pracy z chwytakiem.

Podstawowe parametry

Model R1
Maksymalna waga maszyny 1500 – 3500 kg
Maksymalna szerokość łyżki 1000 mm
Maksymalna siła odspajania 35 kN
Maksymalny moment zerwania 25 kNm
Waga (od) 75 kg
Kąt pochylenia (2x) 40°
Prędkość obrotowa (1 obrót na) 7,0 s przy 15 l/min
Ciśnienie robocze 210 bar
Maksymalne ciśnienie w linii powrotnej 20 bar przy 25 l/min
Zalecany przepływ hydrauliczny 20 l/min
Liczba punktów smarnych 1
Moment obrotowy rotacji 1700 Nm przy 210 bar
Moment obrotowy przechyłu dla siłownika dwustronnego działania 5800 N