Rototilt R4

Rototilt R4

Tiltrotator do koparek o masie od 10 do 16 ton

Rototilt R4 to zaawansowany tiltrotator do koparek o masie od 10 do 16 ton, stworzony do wykonywania najbardziej wymagających zadań. Udoskonalony model ma nowy czujnik obrotu w końcowej części, który umożliwia dokładniejsze pozycjonowanie. Dużą zaletą jest możliwość korzystania z inteligentnego systemu sterowania ICS, automatycznego łącznika QuickChange™ i nagradzanego rozwiązania zabezpieczającego SecureLock™ – wszystko w jednym zunifikowanym systemie.

Przełączaj się między tiltrotatorem a narzędziami za pomocą QuickChange™

Jeśli chcesz, aby opcja szybkiego odłożenia tiltrotatora działała tylko z jednym narzędziem, wyposaż swoją maszynę w złącze maszyny QuickChange™ i tiltrotator z QuickChange™. Rama osprzętu jest oparta na standardzie S z solidnym, skręcanym złączem, które zapewnia elastyczne rozwiązanie umożliwiające różne konfiguracje hydrauliczne. Rozwiązania techniczne i komponenty są najwyższej jakości.

Hydrauliczna wymiana narzędzi bez wychodzenia z kabiny dzięki QuickChange™

Wyposażając swój tiltrotator w szybkozłącze QuickChange™, możesz wymieniać narzędzia hydrauliczne i elektroniczne bez wychodzenia z kabiny. Unikalna konstrukcja cylindra blokującego i złączy z blokami zaworowymi, a także integracja SecureLock™ zapewnia najbezpieczniejszy na rynku automatyczny system szybkozłączy.

Właściwie odlewane elementy we właściwym miejscu

Odlewana obudowa wirnika jest mocniejsza i lżejsza niż spawane alternatywy. Grubość odlewu jest zoptymalizowana w zależności od obciążenia różnych części.

Potężna przekładnia ślimakowa

Duże powierzchnie nośne skutecznie pochłaniają i rozkładają siły kopania.

Zabezpieczony silnik hydrauliczny

Specjalnie zaprojektowana osłona silnika hydraulicznego jest zintegrowana z odlewaną obudową wirnika i chroni go przed uderzeniami i wstrząsami od dołu.

Inteligentna rama do mocowania

Rama do bezpośredniego mocowania zapewnia niższe koszty całkowite, niższą masę i większą moc kopania. Aby zapewnić maksymalną elastyczność, Rototilt opracował własną, opatentowaną ramę z wieloma możliwościami mocowania.

Wydajne rozwiązania w zakresie siłowników z zarządzaniem obciążeniem

Wszystkie siłowniki tiltrotatorów Rototilt są standardowo wyposażone w zarządzanie obciążeniem, co zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy (dla przykładu – ładunek jest bezpieczny, nawet w przypadku pęknięcia węża)

Samosmarujące tuleje na mocowaniach cylindrów oznaczają mniej punktów smarowania, a tym samym prostszą konserwację.

Producent daje do wyboru siłowniki jednostronnego lub dwustronnego działania. Jednostronnego działania dla jak najbardziej kompaktowego rozwiązania oraz podwójnego działania w celu maksymalizacji mocy.

Inteligentne systemy sterowania

Dzięki Rototilt® możesz wybrać system sterowania, który zoptymalizuje Twoją koparkę i przyczyni się do zwiększenia wydajności, lepszej obsługi i większej liczby opcji ustawień. Wybierz pomiędzy ICS, TLE i TE. Twój tiltrotator działa optymalnie nawet w bardzo trudnych warunkach pracy.

Bardziej precyzyjne pozycjonowanie dzięki nowemu czujnikowi obrotu

Czujnik w silniku hydraulicznym został zastąpiony czujnikiem obrotu w obudowie. Nowy czujnik wykorzystuje odczyty bezwzględne z większą precyzją, zapewniając jeszcze lepsze pozycjonowanie wraz z Rototilt RPS.

Szybkozłącze hydrauliczne

Zapewnia szybsze przełączanie między narzędziami sterowanymi hydraulicznie. Dzięki QuickChange™ możemy zaoferować zintegrowane szybkozłącze hydrauliczne w szybkozłączu.

Skręt elektryczny

Za pomocą elektrycznego krętlika (opcjonalnie) możesz sterować zaworami na narzędziach podłączonych do tiltrotatora. W ten sposób można wykorzystać jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia.

Hydrauliczne urządzenie obrotowe o wysokim przepływie

Dzięki krętlikowi o wysokim przepływie (opcja) możesz używać narzędzi o dużym przepływie z prędkością do 80 litrów/min. i maks. 25 MPa.

Długa żywotność

Solidne, odpowiednio zwymiarowane sworznie, wały i tuleje sprawiają, że Twój tiltrotator Rototilt® jest wytrzymały i trwały.

Stabilność i wytrzymałość

Bardzo mocne połączenie śrubowe utrzymuje obudowę wirnika i szybkozłącze w mocnym uchwycie.

Wysoka wydajność

Obrotniki obrotowe Rototilt działają przy wysokim ciśnieniu w systemie. Zapewnia to lepszą wydajność wszystkich funkcji – takich jak ważne manewry przechylania i skręcania oraz większą siłę mocowania podczas używania chwytaka.

Podstawowe parametry

Model R4
Maksymalna waga maszyny 10000 – 16000 kg
Maksymalna szerokość łyżki 1600 mm
Maksymalna siła odspajania 125 kN
Maksymalny moment zerwania 163 kNm
Waga (od) 315 kg
Kąt pochylenia (2x) 40°
Prędkość obrotowa (1 obrót na) 7,0 s przy 60 l/min
Ciśnienie robocze 25 MPa
Maksymalne ciśnienie w linii powrotnej 2,0 MPa przy 70 l/min
Zalecany przepływ hydrauliczny 80 l/min
Liczba punktów smarnych 8
Moment obrotowy 8200 Nm przy 25 MPa
Siłowniki jednostronnego działania z momentem obrotowym przechyłu 26500 Nm
Siłowniki dwustronnego działania z momentem obrotowym przechyłu 40500 Nm