FAE STABI-H – FAE STABI/H/HP

FAE STABI-H – FAE STABI/H/HP

Stabilizacja bez kompromisów

FAE STABI/H dla ciągników o mocy od 300 do 500 KM to najnowszej generacji stabilizator gruntu z komorą mieszania o zmiennej pojemności.
FAE STABI/H jest przeznaczony do przygotowania gruntu pod budowę dróg, autostrad, linii kolejowych, parkingów, kompleksów sportowych, parków biurowych, zakładów przemysłowych i innej infrastruktury.
Solidna konstrukcja i nowe uchwyty narzędzi roboczych FAE zapewniają wysoką wydajność w każdych warunkach pracy, również na twardym i ubitym podłożu, na którym występują kamienie.
Komora mieszania o zmiennej pojemności oraz przekładnia zabudowana w rotorze umożliwiają wykonywanie prac ziemnych z niezwykłą precyzją i wysoką jakością, do głębokości 40 cm.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

KOMORA MIESZANIA O ZMIENNEJ POJEMNOŚCI – UZYSKANIE JEDNORODNEJ MIESZANKI NA KAŻDEJ GŁĘBOKOŚCI ROBOCZEJ
SOLIDNY ROTOR Z NOWĄ KONSTRUKCJĄ – STABILIZACJA Z MNIEJSZYM ZUŻYCIEM MOCY
WYMIENNE OSŁONY WEWNĘTRZNE I BOCZNE HARDOX®

Traktor

Traktor

od 300 do 500 KM

Maksymalna głębokość robocza

56 cm

Galeria

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:

Chłodnica oleju dla przekładni głównej kątowej z wolnym biegiem (STABI/H/HP)

Hydrauliczna klapa tylna z systemem zapobiegającym blokowaniu materiału wewnątrz komory mieszania

Regulowane płozy ślizgowe

Komora mieszania o zmiennej pojemności

Szybkowymienne wewnętrzne płyty ochronne komory mieszania wykonane ze stopów Hardox®

Napęd rotora przez boczne przekładnie zębate w kąpieli olejowej

Płyta dozująca na klapę tylną

Wałek WOM

Płyty ochronne ścian bocznych komory mieszania

Sprzęgła przeciążeniowe cierne

Boczne przekładnie zębate z chłodnicą oleju

Przykręcane łańcuchy ochronne

Napęd rotora przez przekładnię pasową (pasy Poly-Chain®)

Przykręcane osie rotora wykonane z kutej stali

Uszczelniony korpus maszyny redukujący zapylenie podczas pracy

ZASTOSOWANIE:

  • FREZOWANIE SKAŁ
  • STABILIZACJA GRUNTU
  • BUDOWA DRÓG

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE:

SYSTEM DOZOWANIA PŁYNÓW DO KOMORY MIESZANIA FCS FULL CONTROL SYSTEM

SYSTEM ZRASZANIA KOMORY MIESZANIA WSS HIGH FLOW

PŁYTY WYRÓWNUJĄCE NA KLAPĘ TYLNĄ ZE SPRĘŻYNAMI

HYDRAULICZNE CIĘGŁO GÓRNE (SIŁOWNIK HYDRAULICZNY – 3. PUNKT TUZ)

KILKA TYPÓW NARZĘDZI ROBOCZYCH DO WYBORU

Podstawowe parametry

 Model Moc ciągnika
[KM]
WOM
[obr./min.]
Średnica
rotora
[mm]
Szerokość
robocza
[mm]
Szerokość
całkowita
[mm]
Ciężar
[kg]
Głębokość
robocza
[mm]
Ilość zębów
A/3+STC/3/SS

+STC/3

STABI/H 225 300 – 400 1000 1120 2293 2670 6980 165-560 64+8+4
STABI/H 250 300 – 400 1000 1120 2533 2910 7180 165-560 72+8+4
STABI/H/HP 225 350 – 500 1000 1120 2293 2670 7100 165-560 64+8+4
STABI/H/HP 250 400 – 500 1000 1120 2533 2910 7300 165-560 72+8+4

TECHNOLOGIE:

SYSTEM ZRASZANIA KOMORY MIESZANIA (WATER SPRAY SYSTEM – WSS)

System zraszania komory mieszania Water Spray System pełni podwójną funkcję – chłodzenia i mieszania.
Funkcja chłodzenia przydaje się podczas frezowania nawierzchni asfaltowych i ma tę zaletę, że ogranicza temperaturę rotora oraz narzędzi stykających się z asfaltem, zapobiegając ich przegrzewaniu. Podobny efekt jest przy kruszeniu kamieni o dużych rozmiarach.
Z kolei układ mieszający jest przydatny podczas stabilizacji, gdy grunt i środek wiążący są mieszane z wodą. W tym wypadku dodanie wody do komory mieszania poprawia proces wiązania środka stabilizującego z gruntem, optymalizując uzyskany efekt końcowy.
Dodatkową i ważną zaletą zraszania komory mieszania jest również przeciwdziałanie uciążliwemu dla otoczenia pyleniu podczas pracy.

KOMORA MIESZANIA O ZMIENNEJ POJEMNOŚCI

Jedyne w branży rozwiązanie technologiczne pozwalające na zagłębianie w gruncie samego rotora maszyny, bez przekładni bocznych. Ruchoma konstrukcja zawieszenia rotora pozwala na precyzyjne ustawienie rotora na wymaganej głębokości roboczej hydraulicznie, z kabiny ciągnika. Im większa głębokość robocza, tym pojemność komory mieszania rośnie, zapewniając więcej przestrzeni na mieszany materiał i w konsekwencji stałą, wysoką prędkość roboczą oraz bardzo dobrą homogeniczność mieszanki, a ponadto niwelowany jest efekt przytykania komory mieszania.

W porównaniu z maszynami, które podczas stabilizacji zagłębiają w gruncie ramę, maszyny FAE z komorą mieszania o zmiennej pojemności zapewniają zmniejszenie obciążenia maszyny, a tym samym zużycia paliwa, oraz zwiększenie prędkości roboczej, co z kolei przekłada się na oszczędność czasu.

SYSTEM DOZOWANIA PŁYNÓW FULL CONTROL SYSTEM (FCS)

Full Control System, to najwyższej klasy układ dozowania płynów do komory mieszania z elektroniczną regulacją przepływu płynu przez dysze, samozasysającą pompą hydrauliczną, zaworami proporcjonalnymi do regulacji przepływu wody oraz panelem sterującym.
System FCS umożliwia ustawienie i automatyczne utrzymanie dokładnej ilości wody lub płynu podawanego do komory mieszania w zależności od powierzchni, objętości mieszanego materiału (głębokość robocza) i prędkości jazdy. 7-calowy wyświetlacz umożliwia ustawianie parametrów roboczych bezpośrednio z kabiny ciągnika, dzięki czemu w czasie rzeczywistym można monitorować pracę maszyny. Dodatkowo, z poziomu wyświetlacza można tworzyć raporty dotyczące postępu procesu stabilizacji.
Zalety systemu FCS w skrócie: precyzyjne i dokładne dozowanie płynów do komory mieszania; zapobieganie przegrzewaniu i zużyciu narzędzi roboczych oraz optymalizacja kosztów eksploatacji poprzez zmniejszenie ilości przejazdów.

Przekładnia redukcyjna zębata w kąpieli olejowej

Przekładnie redukcyjne (zębate) są alternatywą dla tradycyjnych systemów przenoszenia napędu za pomocą pasów lub łańcuchów.
Technologia ta jest bardzo kompaktowa, dzięki czemu zapewnia lepsze przenoszenie mocy na rotor i wymaga mniejszej mocy dla układu przeniesienia napędu.
Przekładnia redukcyjna zapewnia optymalną stabilność przy mniejszych nakładach na konserwację – to najlepsze rozwiązanie do obsługi bardzo dużych momentów obrotowych.
Zalety wykorzystania przekładni redukcyjnych: lepsze przenoszenie mocy, większa wytrzymałość, mniejsza częstotliwość konserwacji, bardziej kompaktowa głowica robocza.

Rotor z wbudowaną przekładnią

Maksymalny stopień zagłębienia rotora w gruncie dla skutecznej i precyzyjnej stabilizacji.
W maszynach serii FAE STABI/H oraz FAE STABI/H/HP zastosowano nowy typ rotorów – rotory z wbudowaną przekładnią zębatą. Jest to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane przez FAE dla zapewnienia możliwie najwydajniejszej stabilizacji gruntu. Umieszczenie rotora i przekładni zębatej na równoległej osi pomaga rotorowi osiągnąć dużą głębokość roboczą bez potrzeby zagłębiania korpusu maszyny w gruncie. To rozwiązanie technologiczne zwiększa produktywność i zmniejsza zapotrzebowanie na moc, co sprzyja również zmniejszeniu zużycia paliwa.
Zalety rotora z wbudowaną przekładnią: większa wydajność – wyższa prędkość i większa głębokość robocza, mniejsze zużycie paliwa.

NARZĘDZIA ROBOCZE

Niezrównana efektywność