Koparki

Koparki są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych maszyn do robót ziemnych, które służą do oddzielania urobku od gruntu i przenoszenia na składowisko lub odpowiednie środki transportu. Firmy wykonawcze na całym świecie korzystają z nich codziennie podczas różnego rodzaju prac budowlanych, transportowych czy też górniczych.

Koparki – krótka historia maszyn

Pierwszą koparką w historii była wynaleziona w 1834 roku koparka parowa, za którą odpowiedzialny był genialny konstruktor, William Otis. Był dwudziestokilkuletnim Amerykaninem, którego wynalazek był wykorzystywany głównie do tworzenia amerykańskiej kolei łączącej wschodnią i zachodnią część kontynentu. Chociaż w porównaniu z dzisiejszymi koparkami tamte były dość prymitywne i nieporęczne, to obliczono, że zastępowały podczas pracy około stu dwudziestu osób. Z ogromnym rozwojem koparek wiążą się początki XX wieku, ponieważ to właśnie wówczas pojawiły się na rynku koparki z napędami gąsienicowymi. Przełom ten sprawił, że można było poruszać się nimi po grząskich i nierównych terenach, ponieważ gąsienice zapewniały im przyczepność i znakomitą stabilizację. Również w XX wieku opatentowano w Anglii pierwsze pełnoobrotowe nadwozie, a nieco później wymyślono silnik spalinowy Diesla oraz napędy hydrauliczne. Warto wspomnieć o wielkich przedsięwzięciach budowlanych tamtych lat, które nie miałyby szans powstać, gdyby nie koparki. Należą do nich na przykład budowa Kanału Panamskiego, zapora Hoovera, czy Kanał Sueski.

Koparki i minikoparki – podstawowe informacje na ich temat

Dziś, po wielu latach od powstania prototypów, koparki są jednymi z najczęściej używanych maszyn budowlanych, które znajdują zastosowanie na wszystkich kontynentach. Minikoparki, czyli kompaktowe wersje koparek, uznawane są za pozycję obowiązkową, jeśli chodzi o listę wyposażenia firm budowlanych oraz wielu firm wykonawczych. Zastępują bowiem wielkogabarytowe urządzenia, a ze względu na rozwój technologiczny i stosowane w nich rozwiązania konstrukcyjne zaskakują bardzo dużą mocą. Koparki i minikoparki są cenione za swoją uniwersalność i wszechstronność. Mogą być wykorzystywane do wykopów ziemi pod ogrodzenia oraz fundamenty, a więc znajdują zastosowanie podczas prac związanych z budową domów czy szeroko pojętej infrastruktury. Ponadto używa się ich do wszelkich wykopów związanych z przyłączami sieci wodno-kanalizacyjnej, wykopów przydomowych oczyszczalni ścieków, wykopów przydomowych zbiorników retencyjnych czy stawów, kształtowania terenu, prac brukarskich, nasadzeń, czy tworzenia rowów do przeprowadzenia najróżniejszych przewodów, takich jak przewody elektryczne, światłowodowe, czy też telefoniczne. Ze względu na możliwość wymiany osprzętu roboczego koparki mogą być zaadaptowane do różnego rodzaju prac, co jeszcze bardziej zwiększa zakres możliwych prac, a zaawansowane maszyny, takie jak koparko-ładowarka, pełnią podwójne funkcje na placu budowy.

Koparki – dlaczego warto je mieć w swojej firmie?

Rola koparek w firmach budowlanych i wielu firmach wykonawczych jest nie do przecenienia. Umożliwiają prace, które przed ich wynalezieniem były praktycznie niemożliwe, a pozostałe znacząco przyśpieszają, odciążając ludzi. Współczesne koparki produkowane przez topowych producentów zapewniają nie tylko wydajną pracę, ale również wygodę operatorowi. Już teraz wejdź na stronę utech.pl, aby przejrzeć bogatą ofertę maszyn budowlanych i wybrać koparkę dla własnej firmy.

Minikoparka TB210R z daszkiem

Takeuchi TB 210 R

klasa 1 t

Takeuchi TB 215 R

klasa 1.5 t

Minikoparka Takeuchi TB216 bokiem

Takeuchi TB216

klasa 1.8 t

Takeuchi TB 320

klasa 2 t

Takeuchi TB 225

klasa 2.4 t

Takeuchi TB 325 R

klasa 2.5 t

Takeuchi TB 230

klasa 3 t

Minikoparka Takeuchi TB335R

Takeuchi TB 335 R

klasa 3.5 t

Minikoparka Takeuuchi TB235-2

Takeuchi TB 235-2

klasa 3.5 t

Minikoparka TB240

Takeuchi TB 240

klasa 4 t

ZOSTAW KONTAKT DO SIEBIE, ODDZWONIMY

TO BĘDZIE BEZPŁATNA I NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA Z NASZYM SPECJALISTĄ, KTÓRY POMOŻE CI DOBRAĆ ODPOWIEDNI MODEL MASZYNY DO TWOICH ZASTOSOWAŃ.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Jarosław Koenig Sp.K. z siedzibą w Opolu (45-131) przy ul. Józefa Cygana 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz archiwizacji formularza. Więcej informacji na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajduje się na stronie RODO

Juliusz
przedstawiciel handlowy

+48 882 837 238
juliusz.podgorski@utech.pl

Nasze marki