Takeuchi TL 12 V2

Takeuchi TL 12 V2

Ładowarka gąsienicowa o masie 5.9 tony

Takeuchi TL 12 V2 w swoim standardowym wyposażeniu posiada hydraulikę High – Flow z przepływem 153 l/min, kamerę cofania, proporcjonalnie sterowaną dodatkową instalację hydrauliczną z programowalną ilością w litrach, szybkozłącze zapewniające szybką wymianę osprzętu i całkowicie hydrostatyczny napęd. Niski nacisk na grunt sprawia, że maszyna ta idealnie nadaje się do transportu ciężarów na grząskich terenach. Jej kompaktowe wymiary i zwrotność pozwalają manewrować w ciasnych przestrzeniach ze sporą ilością ładunku w łyżce lub na widłach. TL12V2 to idealna maszyna dla przedsiębiorstw budowlanych, firm zajmujących się pielęgnacją krajobrazu lub recyklingiem ale także dla rolników czy firm komunalnych. Producent zadbał o komfort operatora instalując klimatyzację i system utrzymania ciśnienia aby utrzymać czyste powietrze. Dla poprawy planowania projektu, maszynę wyposażono w system kontroli floty TFM. Maszyna ta może również służyć jako nośnik osprzętów (mulczerów, frezarek, wiertnic itp.)

Sześć najważniejszych cech maszyny TL 12 V2:

 • Mocny silnik: TL12V2 wyposażono w wydajny silnik wysokoprężny z systemem Common Rail i turbosprężarką o kategorii emisji spalin klasa IV.
 • Komfortowa kabina: Wyposażona w przyciemniane szyby kabina zapewnia dobrą widoczność dookoła. Operatorzy doceniają fotel dopasowywany do wagi z 6 stopniami regulacji położenia i bardzo wysokim oparciem.
 • Łatwość serwisowania: Optymalna dostępność osiągnięta dzięki uchylnej kabinie. Wychylny moduł chłodnicy umożliwia proste i szybkie czyszczenie. Łatwy dostęp do akumulatora elektrycznego przez oddzielną klapę serwisową.
 • Uniwersalny układ hydrauliczny: Ta maszyna została wyposażona w układ hydrauliczny umożliwiający podłączenie szerokiej gamy osprzętu. Dzięki temu ładowarka może być używana do takich zadań jak: ładowanie, kopanie, transport i napędzanie osprzętów.
 • Łatwa obsługa: Dzięki sterowaniu wszystkimi ruchami jazdy, sterowaniu drugim biegiem oraz dodatkową hydrauliką (proporcjonalnie lub dwustanowo) jak również funkcją pracy ciągłej dodatkowej hydrauliki za pomocą lewego joysticka oraz sterowaniu wszystkimi ruchami osprzętu (podnoszenie góra/dół, łyżka otwarta/zamknięta), do tego klaksonem, przełącznikiem trybu „pływania” wysięgnika i przyciskami wielofunkcyjnymi za pomocą prawego joysticka.
 • Kilka trybów pracy: Tryb mocy zapewnia maksymalną moc i wydajność. Tryb ECO zmniejsza zużycie paliwa i jest idealny do mniej wymagających zastosowań.

Dane techniczne

Masa maszyny

od 5915 kg

Moc silnika

78,2 kW (106,3 KM)

Maks. wysokość wysięgu

4335 mm

Szerokość całkowita bez łyżki

1960 mm

Wysokość całkowita

2330 mm

Ładowarka burtowa TL12V2 – wydajność

Mocny i wydajny – Silnik z turbodoładowaniem zapewnia doskonałe połączenie mocy i wydajności oraz jest wyposażony w układ oczyszczania spalin DOC+DPF.

Moc podnoszenia — Ramiona ładowarki zaprojektowano z myślą o zapewnieniu niezrównanej wydajności, wiodącego w swojej klasie obciążenia wywracającego i znamionowej wydajności roboczej.

Automatyczna kontrola mocy — Utrzymuje moc silnika w celu zapewnienia optymalnej wydajności i może być włączana lub wyłączana przez operatora.

Cicha jazda – Rolki toczą się po gąsienicy pokrytej gumą, co zapewnia zmniejszenie wibracji i cichszą pracę. Szeroki blokowy bieżnik poprawia trakcję maszyny na grząskim terenie.

Wiele trybów pracy – Tryb Power zapewnia maksymalną moc i wydajność, a tryb ECO zmniejsza zużycie paliwa i jest idealny do mniej wymagających zastosowań.

Przednie i tylne światła robocze LED — Zapewniają doskonałe doświetlenie w warunkach słabego oświetlenia, zapewniając większy spokój operatora.

Ładowarka kompaktowa TL12V2 – Wytrzymałość

Tylny zderzak z zaczepami – Zapewnia lepszą ochronę tyłu maszyny i ułatwia kotwiczenie maszyny na czas transportu.

Poprzeczka o dużej wytrzymałości – Chroni siłowniki łyżki przed uszkodzeniem. Została obniżona, aby zapewnić lepszą widoczność osprzętu.

Moduł chłodzący o dużej wydajności — Umożliwia pracę maszyny w niższeszj temperaturze, co poprawia trwałość podzespołów i wydajność osprzętu.

Specjalna konstrukcja – Rama zawiera wiele poprzeczek zapewniających większą wytrzymałość i sztywność.

Ponadgabarytowe sworznie i tuleje – Dla większej wytrzymałości tam, gdzie ma to znaczenie.

Wytrzymałe siłowniki – Są przebudowane w celu zapewnienia większej trwałości i doskonałej wydajności podnoszenia.

Ładowarka TL12V2 – Komfort operatora

Sterowanie joystickiem typu pilot – Płynnie reaguje na ruchy operatora, zapewniając lepszą kontrolę i wydajność pracy. Dodatkowo wymaga niewielkiego wysiłku, gwarantując wysoki komfort użytkowania.

Dane pod ręką – Zarówno podwozie, jak i kabina są połączone do nowoczesnego monitora, który zapewnia operatorowi pełną funkcjonalność oraz zawiera nowe wskaźniki od temperatury płynu chłodzącego i paliwa. Ikony obejmują: tryby pracy, usterkę silnika, pływanie łyżki i tryb hydrauliczny.

Tylko to, co najlepsze – Luksusowy fotel amortyzowany z wysokim oparciem jest wyposażeniem standardowym i posiada kilka możliwości regulacji, w tym trzy ustawienia wysokości, zapewniające optymalny komfort i widoczność.

Maksymalny komfort – Kabina jest pod ciśnieniem, co zapewnia czyste i wygodne środowisko pracy. Zawiera również uchylane drzwi, które można otworzyć niezależnie od położenia ramion ładowarki i które można zabezpieczyć nad głową podczas pracy.

Mini-ładowarka TL12V2 – Prosta konserwacja

Wskaźnik poziomu oleju hydraulicznego — Jest łatwo widoczny dla operatora po wejściu do maszyny.

Lepszy dostęp do podzespołów — Z tyłu maszyny dostępnych jest wiele kluczowych punktów konserwacyjnych: wlew oleju silnikowego, wskaźnik poziomu oleju silnikowego, zbiornik rezerwowy płynu chłodzącego, separator wody w paliwie, filtr powietrza i płyn do spryskiwaczy.

Zgrupowane filtry – Dla większej wygody filtry paliwa i oleju silnikowego są umieszczone razem pod odchylaną kabiną i wkręcają się od dołu.

Wlew paliwa i płynu DEF — Wyposażony jest w alarm dźwiękowy, który ostrzega operatora, gdy poziom płynu zbliża się do punktu wlewu, ograniczając ryzyko rozlania.

Pasuje do tej maszyny

Tę ładowarkę burtową możesz między innymi zamienić w mulczer, kruszarkę kamieni, frez do asfaltu, wykopów liniowych oraz pni.

TAKEUCHI FLEET MANAGEMENT (TFM)

Pełna, zdalna kontrola nad Twoją maszyną Takeuchi

Dostępność i dokładna funkcjonalność systemu TFM jest zależna od modelu maszyny. Dla modelu TB240 i większych TFM jest w standardowym wyposażeniu maszyny. Dla modeli mniejszych jest to opcja dodatkowa.

Z komputera, tabletu lub telefonu możesz na bieżąco sprawdzać:

 • czas pracy związany z lokalizacją
 • poziom zbiornika i zużycie paliwa
 • stan filtra cząstek stałych
 • ciśnienie i temperaturę oleju
 • prędkość obrotową silnika oraz aktualną pozycje zapłonu (on/off)
 • i wiele innych parametrów maszyny

Dodatkowe zastosowania:

 • Wsparcie dla operatorów poprzez zdalną diagnostykę w przypadku komunikatu o błędzie lub informacji o terminach przeglądów technicznych.
 • Wsteczna analiza maszyny poprzez odczyt i ocenę danych z ostatnich 90 dni.
 • Wydajność ekonomiczna, np. poprzez możliwość organizowania zamówień zbiorczych na paliwo.
 • Lepsze planowanie nowych zleceń poprzez przegląd godzin pracy w wypożyczalni maszyn.
 • Ochrona przed kradzieżą i nadużyciem poprzez funkcję lokalizacji w portalu TFM.
 • Ułatwione planowanie logistyczne poprzez wyświetlanie lokalizacji w portalu TFM i indywidualne zdefiniowanie stref geograficznych.

Podstawowe parametry

ModelMasa
maszyny
[kg]
Udźwig
wywracający
[kg]
Moc
silnika
[kW / KM]
Maks. wysokość
wysięgu
[mm]
Szerokość całkowita
bez łyżki
[mm]
Wysokość
całkowita
[mm]
TL 12 V25915532578,2 / 106.3433519602330

Gwarancja, serwis i części zamienne

Gwarancja producenta na maszyny Takeuchi to 24 miesiące z możliwością wydłużenia.
Główny europejski magazyn i warsztat wysyła nam części zamienne w 24 – 48 godzin.
Nasz magazyn w Opolu ma wszystkie części zamienne potrzebne do obsługi technicznej i najczęściej rotujące elementy podlegające zużyciu i awariom.

Galeria

8 kroków procesu zakupu maszyny

Etapy 'bez zobowiązań’

ZAPYTANIE – wypełnij FORMULARZ PONIŻEJ12%
12%
DETALE – omówimy telefonicznie25%
25%
OFERTA – mailem otrzymasz NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ WYCENĘ NA WYBRANE MODELE37%
37%
Finansowanie – możemy wspomóc Cię w wyborze leasingu50%
50%

Etapy umowy

Zamówienie – nasz handlowiec przeprowadzi Cię przez proces realizacji62%
62%
Płatność – koordynujemy Twoją wpłatę własną i leasing75%
75%
Dostawa – wysyłamy maszynę do Ciebie lub odbierasz ją z Opola87%
87%
Montaż i szkolenie operatora – jeśli jest potrzeba, zrobi to nasz mechanik100%
100%

ZOSTAW KONTAKT DO SIEBIE, ODDZWONIMY

TO BĘDZIE BEZPŁATNA I NIEZOBOWIĄZUJĄCA ROZMOWA Z NASZYM SPECJALISTĄ, KTÓRY POMOŻE CI DOBRAĆ ODPOWIEDNI MODEL MASZYNY DO TWOICH ZASTOSOWAŃ.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Jarosław Koenig Sp.K. z siedzibą w Opolu (45-131) przy ul. Józefa Cygana 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie oraz archiwizacji formularza. Więcej informacji na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajduje się na stronie RODO

Juliusz
przedstawiciel handlowy

+48 882 837 238
juliusz.podgorski@utech.pl