Nowa koncepcja Rototilt® zapewnia operatorowi koparki większą kontrolę

Nowości

Najnowsza inwestycja Rototilt®, Rototilt Control, obiecuje lepszą funkcjonalność, zwiększoną efektywność energetyczną i nową technologię w kabinie. Koncepcja, która obejmuje m.in. nową serię tiltrotatorów, nowy system sterowania i aplikację do zdalnego wsparcia, zostanie zaprezentowana na targach Bauma w Monachium w Niemczech w dniach 24–30 października.

„Zapotrzebowanie na nowe technologie, funkcjonalność i przyjazność dla użytkownika rosną coraz bardziej. Rototilt Control to nasza odpowiedź na rosnące potrzeby, których jesteśmy świadkami na rynku. Przede wszystkim na to, co słyszymy od samych użytkowników końcowych”, wyjaśnia menedżer produktu Caroline Jonsson.

Wspólnym tematem dla wszystkich nadchodzących premier produktów jest, jak sugeruje nazwa Rototilt Control, sterowanie dla operatora koparki. W przypadku konfiguracji tiltrotatora Rototilt, seria RC zapewnia większą precyzję w wykorzystaniu funkcji tiltrotatora.

Przyszłościowe rozwiązania

Wyświetlacz w systemie RC zyskał nowy design, opracowany we współpracy z agencją zajmującą się projektowaniem produktów, i został przetestowany przez Rototilt wraz z prawdziwymi użytkownikami końcowymi. Posiada nowy ekran dotykowy i umożliwia użytkownikowi obsługę blokady bezpieczeństwa SecureLock™ bezpośrednio na wyświetlaczu za pomocą zaledwie dwóch naciśnięć. Wraz z innymi produktami, Rototilt wprowadza również nową aplikację mobilną, która ułatwia zdalne wsparcie tiltrotatorów z serii RC za pośrednictwem dostawców usług i dealerów.

„Wszystkie funkcje, które lubisz w istniejącym systemie sterowania, pozostają, ale w zasadzie opracowaliśmy zupełnie nowe oprogramowanie i nowy wyświetlacz oraz dostosowaliśmy je do nowoczesnych koparek i integracji przyszłości. Aplikacja RC Connect jest rozszerzeniem naszej inwestycji w bardziej dostępny serwis, w połączeniu z nową technologią w kabinie”, wyjaśnia.

Ulepszone tiltrotatory będą dostępne dla właścicieli koparek o wadze od 10 do 43 ton. Jedną z nowych funkcji jest to, że każdy, kto wybierze tiltrotator bez szybkozłącza pełnohydraulicznego QuickChange™, będzie miał możliwość doposażenia go, jeśli jego potrzeby zmienią się w przyszłości.

Zwiększona efektywność energetyczna

Oprócz łatwości użytkowania i sterowania, premierowe rozwiązania zapewnią zwiększoną efektywność energetyczną i oszczędność paliwa. To zasługa unikalnej hydrauliki kompensującej ciśnienie w tiltrotatorach.

„Dzięki serii RC hydraulika maszyny nie musi zużywać więcej mocy niż jest to konieczne do obsługi tiltrotatorów, co oszczędza energię. Nowa hydraulika zapewni możliwość korzystania z większej liczby rodzajów hydraulicznego osprzętu roboczego, już od wersji podstawowej. Moc jest wykorzystywana tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, i poprawia równoległą pracę z hydraulicznymi osprzętem roboczym”, wyjaśnia Jonsson.

Wszyscy operatorzy koparek i właściciele maszyn z produktami wykorzystującymi standard Open-S mogą również wyczekiwać nowej serii RC. Odkąd Open-S został uruchomiony przez Rototilt i Steelwrist w 2020 r., liczba członków stale rośnie, z gigantem inżynieryjnym Volvo włącznie.

„Wierzymy, że rywalizacja napędza innowacje i rozwój, i uważamy, że użytkownicy końcowi powinni mieć możliwość wyboru produktów, z których korzystają, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. I to jest dokładnie to, co reprezentują zarówno Open-S, jak i Rototilt Control. Sprzęt powinien działać dobrze, a użytkownik powinien mieć pewność, że wszystkie części mogą być ze sobą bezpiecznie używane”, wyjaśnia Caroline.

Rototilt Control w skrócie:

  • Nowa seria tiltrotatorów oferujących zwiększoną efektywność energetyczną, hydraulikę z kompensacją ciśnienia i możliwość modernizacji o system QuickChange™
  • Nowy system sterowania z ekranem dotykowym i łatwiejszą obsługą SecureLock™
  • Aplikacja mobilna do zdalnego wsparcia za pośrednictwem dealerów i usługodawców

Grupa Rototilt w skrócie:

Rototilt przekształca koparki w wydajne nośniki narzędzi. Opracowujemy szybkozłącza koparek, tiltrotatory, systemy sterowania, osprzęt roboczy i rozwiązania techniczne, które umożliwiają operatorom koparek na całym świecie pracę na wyższym poziomie bezpieczeństwa, wydajności, precyzji i osiąganie lepszych wyników. Główna siedziba Rototilt i główna jednostka produkcyjna znajdują się w Vindeln w Szwecji, gdzie mamy swoje korzenie, ale mamy również założone własne firmy na rynkach na całym świecie.