Wielkie wieści od Rototilt – premiera dżojstików firmy na targach Bauma

Nowości

Firma Rototilt ogłosiła wcześniej wprowadzenie koncepcji Rototilt Control. Teraz dodaje kolejny produkt, który stawia w centralnej roli operatora. – Dżojstiki RC wzmacniają naszą ofertę produktową i zapewniają nam jeszcze większe możliwości kreowania wrażeń użytkowych u użytkowników końcowych systemu tiltrotatora. Prace projektowe były zarówno kompleksowe, jak i intensywne, a ustalone przez nas standardy wysokie, aby zapewnić ergonomię, łatwość obsługi i funkcjonalność. Jesteśmy niezwykle dumni z właśnie wprowadzanego produktu – mówi Caroline Jonsson, Product Manager.

Podczas monachijskich targów Bauma, firma Rototilt wprowadza na rynek nową koncepcję produktową Rototilt Control, obiecując lepszą funkcjonalność, większą oszczędność energii i nową technologię w ramach spójnego systemu. Do tej pory firma nie ujawniała informacji na temat jednego z nowych produktów, lecz teraz wyłaniają się szczegóły dotyczące nowych dżojstików RC.

– Dżojstiki RC zaprojektowano tak, aby spełniały nasze wysokie standardy w zakresie funkcjonalności i jakości. Uważamy, że zdolność dostarczania przez tego samego producenta kompletnego systemu tiltrotatora wraz z systemami sterowania to rzecz naturalna, która pozwala spełniać wysokie wymagania branży w zakresie bezpieczeństwa i oznakowania CE – mówi Caroline Jonsson, Product Manager.

Testy terenowe z udziałem operatorów maszyn zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, a także ścisła współpraca z wiodącymi projektantami produktów w tej dziedzinie miały na celu opracowanie przez Rototilt uchwytów, które będą odpowiednio dopasowane do dłoni o różnych wielkościach. Cyfrowa konsola sprawia też, że system będzie dawał możliwość zaadaptowania do maszyn w przyszłości. Według Caroline tym, co użytkownicy zauważą najwyraźniej, będą opatentowany regulator nachylenia i podpórka pod nadgarstki.

– Rototilt Control opracowano w koncepcji kompletnego systemu. Dżojstiki RC, wyświetlacz użytkownika w systemie RC i hydraulika z kompensacją ciśnienia w tiltrotatorach RC zapewniają precyzję większą niż w każdym z naszych poprzednich systemów. Cały pakiet będzie postrzegany jako znacznie bardziej zręczny, ponieważ zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę nad ruchem kopania – mówi Caroline.

Ogólna koncepcja obejmująca udoskonalone tiltrotatory, systemy sterowania i aplikację do zdalnej pomocy technicznej zapewnia również szybszy i łatwiejszy montaż. Nowe uchwyty zostaną zaprezentowane na targach Bauma, które odbędą się 24 października.

– Zapotrzebowanie na nowe technologie, funkcjonalność i łatwość obsługi stale rośnie. Rototilt Control to nasza odpowiedź na rosnące potrzeby, które obserwujemy na rynku, lecz przede wszystkim, o których słyszymy od samych użytkowników końcowych. Po długim okresie rozwoju produktu z niecierpliwością czekamy na reakcję rynku – mówi Caroline.

Rototilt Control w skrócie:

  • Nowa seria tiltrotatorów z nowym projektem hydrauliki
  • Nowy system sterowania z łatwiejszą obsługą układu SecureLock
  • Aplikacja mobilna do zdalnej pomocy technicznej
  • Ergonomiczne dżojstiki

Grupa Rototilt w skrócie:

Rototilt przekształca koparki w wydajne nośniki narzędzi.
Opracowujemy szybkozłącza koparek, tiltrotatory, systemy sterowania, narzędzia robocze i rozwiązania techniczne, które umożliwiają operatorom koparek na całym świecie pracę na wyższym poziomie bezpieczeństwa, wydajności, precyzji i osiąganie lepszych wyników. Główna siedziba Rototilt i główna jednostka produkcyjna znajdują się w Vindeln w Szwecji, gdzie mamy swoje korzenie, ale mamy również założone własne firmy na rynkach na całym świecie.