Rototilt R8

Rototilt R8

Tiltrotator d0 koparek o masie 23 do 32 ton

Rototilt R8 to idealny tiltrotator, który sprawdzi się do ciężkich prac, takich jak roboty ziemne i drogowe. Zoptymalizowany dla koparek o masie od 23 do 32 ton. Główną zaletą jest to, że można korzystać z inteligentnego systemu sterowania ICS, automatycznego systemu szybkozłączy QuickChange™ i wielokrotnie nagradzanego rozwiązania zabezpieczającego SecureLock™ – wszystko w jednym systemie.

Odświeżony model ma kilka ulepszeń

  • Nowa przekładnia ślimakowa zapewniająca jeszcze płynniejszą pracę i mniejsze tarcie.
  • Czujnik obrotowy w sekcji końcowej dla dokładniejszego pozycjonowania wraz z RPS.
  • Nowe uszczelki wysokociśnieniowe i inteligentniejsze złączki
  • Mocniejsza konstrukcja z nowymi dolnymi łożyskami promieniowymi z brązu

Kilka korzyści

Odświeżony tiltrotator R6 zapewnia również wszystkie inne wyjątkowe zalety Rototilt:

  • Wypełniona olejem obudowa wirnika odlana w jednym kawałku zapewnia maksymalne smarowanie i minimalne zużycie, co oznacza wyjątkowo długą żywotność.
  • System sterowania Rototilt (ICS) wzbogaca Twój tiltrotator o inteligentne funkcje i łatwość obsługi, umożliwiając zarówno automatyzację zwiększającą produktywność (RPS), jak i wysoki poziom bezpieczeństwa (SecureLock™) w jednym i tym samym systemie.
  • Łatwa obsługa i długa żywotność dzięki zintegrowanym płytom nośnym i wysokiej jakości złączom hydraulicznym.

Przełączaj się między tiltrotatorem a narzędziami za pomocą QuickChange™

Jeśli chcesz, aby opcja szybkiego odłożenia tiltrotatora działała tylko z jednym narzędziem, wyposaż swoją maszynę w złącze maszyny QuickChange™ i tiltrotator z QuickChange™. Rama osprzętu jest oparta na standardzie S z solidnym, skręcanym złączem, które zapewnia elastyczne rozwiązanie umożliwiające różne konfiguracje hydrauliczne. Rozwiązania techniczne i komponenty są najwyższej jakości.

Płynniejsza praca dzięki nowej przekładni ślimakowej

Nowa przekładnia ślimakowa ma ulepszoną geometrię i bardziej rygorystyczne tolerancje produkcyjne kół i śrub, zapewniając płynniejszą pracę i mniejsze tarcie. Przekładnia ślimakowa jest również wyposażona w nową śrubę ślimakową ze zintegrowanymi kanałami smarowania, co poprawia i dodatkowo wydłuża żywotność tiltrotatorów.

Duże powierzchnie nośne skutecznie pochłaniają i rozkładają siły kopania.

Właściwie odlewane elementy we właściwym miejscu

Odlewana obudowa wirnika jest mocniejsza i lżejsza niż spawane alternatywy. Grubość odlewu jest zoptymalizowana w zależności od obciążenia różnych części.

Potężna przekładnia ślimakowa

Duże powierzchnie nośne skutecznie pochłaniają i rozkładają siły kopania.

Zabezpieczony silnik hydrauliczny

Specjalnie zaprojektowana osłona silnika hydraulicznego jest zintegrowana z odlewaną obudową wirnika i chroni go przed uderzeniami i wstrząsami od dołu.

Inteligentna rama do mocowania

Rama do bezpośredniego mocowania zapewnia niższe koszty całkowite, niższą masę i większą moc kopania. Aby zapewnić maksymalną elastyczność, Rototilt opracował własną, opatentowaną ramę z wieloma możliwościami mocowania.

Wydajne rozwiązania w zakresie siłowników z zarządzaniem obciążeniem

Wszystkie siłowniki tiltrotatorów Rototilt są standardowo wyposażone w zarządzanie obciążeniem, co zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy (dla przykładu – ładunek jest bezpieczny, nawet w przypadku pęknięcia węża)

Samosmarujące tuleje na mocowaniach cylindrów oznaczają mniej punktów smarowania, a tym samym prostszą konserwację.

Producent daje do wyboru siłowniki jednostronnego lub dwustronnego działania. Jednostronnego działania dla jak najbardziej kompaktowego rozwiązania oraz podwójnego działania w celu maksymalizacji mocy.

Inteligentne systemy sterowania

Dzięki Rototilt® możesz wybrać system sterowania, który zoptymalizuje Twoją koparkę i przyczyni się do zwiększenia wydajności, lepszej obsługi i większej liczby opcji ustawień. Wybierz pomiędzy ICS, TLE i TE. Twój tiltrotator działa optymalnie nawet w bardzo trudnych warunkach pracy.

Bardziej precyzyjne pozycjonowanie dzięki nowemu czujnikowi obrotu

Czujnik w silniku hydraulicznym został zastąpiony czujnikiem obrotu w obudowie. Nowy czujnik wykorzystuje odczyty bezwzględne z większą precyzją, zapewniając jeszcze lepsze pozycjonowanie wraz z Rototilt RPS.

Szybkozłącze hydrauliczne

Zapewnia szybsze przełączanie między narzędziami sterowanymi hydraulicznie. Dzięki QuickChange™ możemy zaoferować zintegrowane szybkozłącze hydrauliczne w szybkozłączu.

Skręt elektryczny

Za pomocą elektrycznego krętlika (opcjonalnie) możesz sterować zaworami na narzędziach podłączonych do tiltrotatora. W ten sposób można wykorzystać jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia.

Hydrauliczne urządzenie obrotowe o wysokim przepływie

Dzięki krętlikowi o wysokim przepływie (opcja) możesz używać narzędzi o dużym przepływie z prędkością do 80 litrów/min. i maks. 25 MPa.

Długa żywotność

Solidne, odpowiednio zwymiarowane sworznie, wały i tuleje sprawiają, że Twój tiltrotator Rototilt® jest wytrzymały i trwały.

Stabilność i wytrzymałość

Bardzo mocne połączenie śrubowe utrzymuje obudowę wirnika i szybkozłącze w mocnym uchwycie.

Wysoka wydajność

Obrotniki obrotowe Rototilt działają przy wysokim ciśnieniu w systemie. Zapewnia to lepszą wydajność wszystkich funkcji – takich jak ważne manewry przechylania i skręcania oraz większą siłę mocowania podczas używania chwytaka.

Podstawowe parametry

Model R8
Maksymalna waga maszyny 23000 – 32000 kg
Maksymalna szerokość łyżki 2000 mm
Maksymalna siła odspajania 200 kN
Maksymalny moment zerwania 330 kNm
Waga (od) 730 kg
Kąt pochylenia (2x) 40°
Prędkość obrotowa (1 obrót na) 8,0 s przy 70 l/min
Ciśnienie robocze 25 MPa
Maksymalne ciśnienie w linii powrotnej 2,0 MPa przy 90 l/min
Zalecany przepływ hydrauliczny 105 l/min
Liczba punktów smarnych 8
Moment obrotowy 10700 Nm przy 25 MPa
Siłowniki jednostronnego działania z momentem obrotowym przechyłu 50900 Nm
Siłowniki dwustronnego działania z momentem obrotowym przechyłu 64700 Nm